Początki związku to taki okres, kiedy mamy motyle w brzuchu, ciągłą ochotę na seks, okazujemy sobie uczucia na każdym kroku i wszystko jest takie ekscytujące. Z czasem jednak przestaje tak być. To co kiedyś przychodziło tak naturalnie teraz już takie nie jest.

Zdarza się wtedy, że popadamy w rutynę, przestajemy się starać. Znamy się już na tyle dobrze, że nie czujemy potrzeby, aby się wzajemnie zaskakiwać. Ta rutyna wkrada się także do naszego życia seksualnego, które często staje się schematyczne. Warto się nad tym zastanowić i włożyć trochę wysiłku, nie tyle w przywrócenie starego żaru, a rozpalenie zupełnie nowego. Niech pierwszym krokiem do tego będzie zadbanie o grę wstępną!


Pikantne słówka

Słowa mają ogromną moc, mogą zmieniać ludzi, mogą wyzwalać emocje. Słowami można zrobić o wiele więcej niż nam się wydaje, bo można w nich ukryć intencje i niedopowiedzenia, które podsycą atmosferę w odpowiednich chwilach. Od słów można rozpocząć grę wstępną już na wiele godzin przed spotkaniem, albo gdy jest się daleko od siebie. Wyobraźmy sobie, że dostajecie od partnera/partnerki wiadomość ze szczegółową instrukcją na temat tego co zamierza z Wami zrobić po powrocie do domu. A potem cisza, która tylko podsyca oczekiwanie na chwilę kiedy w końcu się zjawi.
Jeśli dodać do tego zdjęcie lub krótki film w bieliźnie (lub bez!), zdjęcia gadżetów erotycznych do wspólnego wykorzystania w sypialni lub opisy postaci w które moglibyście się wcielić po powrocie, to tylko Was jeszcze bardziej rozbudzi. Nic tak nie zaostrza apetytu jak oczekiwanie.Wibracje w miejscu publicznym

Wyobraźmy sobie silikonowy gadżet, który wyglądem przypomina kulkę lub małe jajko. Jest bardzo delikatny i niepozorny, do momentu kiedy nie włączycie wibracji. Mowa z oczywiście o wibrujących kulkach. Partnerka umieszcza kulkę w pochwie, a sterowanie czy to pilotem, czy w formie aplikacji w telefonie leży po stronie drugiej osoby. Można korzystać z tego gadżetu w sypialni, ale warto pomyśleć o wyjściu z domu, może na pyszną kolację bondagealbo do kina? W dowolnym momencie można ją uruchomić, zmienić natężenie wibracji lub ich rodzaj. Już sama świadomość tego, że nie wiadomo kiedy zostanie uruchomiona może by podniecająca, nie mówiąc już o momencie gdy zaczyna wibrować i tak naprawdę nikt poza Wami o tym nie wie.

Opaska na oczy to klasyka gatunku. Każdy wie czym ona jest i do czego służy. I nic dziwnego, bo zasłonięcie oczu daje zupełnie nowe doznania, pozostałe zmysły wyostrzają się, stając się bardziej podatne na bodźce, bardziej wyczulone. Dźwięki które słyszymy, zapach ciała, dotyk drugiej osoby stają się wtedy najważniejsze.

Partnera/partnerkę z zasłoniętymi oczyma możecie zaskoczyć też nietypowymi bodźcami, dotykiem koronkowej, lub satynowej rękawiczki, specjalnego piórka lub wodząc zakończeniem pejcza wzdłuż linii kręgosłupa. Z taką opaską można zrobić jeszcze wiele innych rzeczy, użyć jej jako knebla albo kajdanek. Wszystko zależy od tego na co macie ochotę, no i oczywiście od Waszej wyobraźni!Masaż

Z pewnością lubicie masaż, zwłaszcza taki po ciężkim dniu, z dodatkiem aromatycznego olejku do masażu który rozluźnia i jednocześnie pobudza ciało. Jednak masaż może być też dobrą grą wstępna dla Was obojga, to świetna okazja do okazania sobie czułości. Możecie zacząć go od stóp,  powoli kierując się w górę. Możecie skupić się na strefach erogennych, ale nie pomijajcie żadnej części ciała bo całe ciało, jeśli tylko odpowiednio o to zadbacie może być strefą erogenną. Przy takim masażu nie warto się spieszyć i pozwolić sobie na odprężenie, obserwując przy tym jak pod wpływem dotyku stopniowo wzrasta podniecenie.

W chłodniejszym okresie olejek można zastąpić świecą do masażu, która właśnie na takie sytuacje nadaje się idealnie! Ciepłe oleje dodatkowo rozgrzeją skórę, a zapach z rozpalonej świecy zapewni porcję aromaterapii.

Oczywiście sposobów na urozmaicenie, pobudzenie życia seksualnego w relacjach partnerskich jest bardzo wiele. Pamiętajmy jednak o najważniejszym. Każdemu z Was ma sprawiać to frajdę i przyjemność. Wzajemne zrozumienie i akceptacja siebie nawzajem jest kluczowa by otwarcie nie tylko mówić o sprawach seksualnych, ale także podczas wzajemnych zbliżeń!